Deprecated: Elementor\Scheme_Typography از نگارش2.8.0 منسوخ شده است! به‌جای آن از Elementor\Core\Schemes\Typography استفاده نمایید. in /home/manotest/public_html/wp-includes/functions.php on line 5401

Deprecated: Elementor\Scheme_Color از نگارش2.8.0 منسوخ شده است! به‌جای آن از Elementor\Core\Schemes\Color استفاده نمایید. in /home/manotest/public_html/wp-includes/functions.php on line 5401

دانلود کتاب ملت عشق

دانلود کتاب ملت عشق
No Responses/5
Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on linkedin
لینکدین
Share on whatsapp
واتس آپ
Share on print
پرینت

نقد و بررسی کتاب ملت عشق + دانلود pdf کتاب ملت عشق به همراه نسخه صوتی

 

کتاب یا همان رمان ملت عشق اثر الیف شافاک می باشد.به طوری میتوان گفت این کتاب مشهورترین اثر الیف شافاک می باشد اما دلایلی باعث شده است تا این کتاب به مشهورترین کتاب سال2008انتخاب شود.

این رمان به ترکی ask نام گذاری شده است.مترجم کتاب ملت عشق ارسلان فصیحی میباشد و در مدت زمان کوتاهی این کتاب ترجمه شد و وارد بازار شد.رمان ملت عشق یکی از پرفروش ترین کتاب ها در زمینه رمان میباشد داستان کتاب ملت عشق درباره ی دو اتفاق است که ارتباط تنگاتنگی باهم دارندو این اتفاق در شهر قونیه اتفاق افتاده است.

ملت عشق را شاید بتوان مشهورترین اثر الیف شافاک دانست. همانطور که می‌دانیم، مشهورترین آثار همیشه بهترین آثار نیستند اما قطعا دلایلی وجود دارد که اثری را به مشهورترین اثر نویسنده تبدیل می‌کند.

شخصیت این داستان مربوط به زنی است به نام الا که در کشورامریکای مرکزی زندگی میکند الا همسر دکتر میباشد و دارای دو فرزند است او از زندگیه خود کاملا ناراضی میباشد و این موضوع باعث شده است تا تحولاتی ایجاد شود داستان دیگری مربوط به شمس تبریزی و داستان زندگی مولانا میباشد.

این رمان در ترکیه 500بار به چاپ رسیده است وبین افراد محبوبیت زیادی دارد زیرا در مطالب نثر و روایت های زیادی به کاررفته است و از شخصیت های معروف در این کتاب ذکرشده است.

شخصیت رمان ملت عشق

الا:بانویی 40ساله است که در بیست سالگی ازدواج کرده و درحال حاضر دارای دو فرزند میباشد و فقط به خاطر فرزندان این زندگی خسته کننده را تحمل میکند.

الا بعد از چندین سال قصد داشته که تغییر خاصی در زندگی خود ایجاد کند او هرروز دنبال کار میگشت تا بتواند خرجی خود را بدهد زیرا او قصد داشت تا از همسر خود جداشود.یک روز تصادفی به قصد کار وارد یک مغازه و شرکت انتشارات میشود و تصادفی کتابی به نام ملت عشق را خریداری میکند او بعد از خواندن این کتاب دچار تحولات اساسی در زندگی خود میشود

عزیز:عزیز نویسنده ای است که کتاب یا رمان ملت عشق را نوشته است و از طریق ایمیل با الا ارتباط برقرار میکند و این ارتباط باعث میشود عزیز یک داستانی را نوشته و به عنوان شخصیت دیوید(شوهر الا)خود را معرفی میکند

وقتی نام شمس تبریزی و مولوی را میشنویم میتوانیم دریابیم که این کتاب میتواند بحث خیلی خوب یا بحث جذابی باشد.الیف شافاک از داستان های مولوی و شمس تبریزی توانسته یک شخصیتی را بسازد و در کتاب ملت عشق بیان کند یعنی نص این کتاب به نوعی میتوان گفت واقعیت دارد و نصف دیگر ان تخیلی از نویسنده است این مورد را نمیشود منفی در نظر گرفت اما میتوانیم به چگونگی داستان با این شرایط بپردازیم که شخصیت این کتاب چند نفر است و ناخواگاه از کدام مسیر به موفقیت رسیده اند.

رمان ملت عشق میتوانست کمی جذاب و واقعی تر به نظر برسد زیرا به گفته افرادی که این کتاب را مطالعه کرده اند 16نفر در این داستان نقش مهمی دارند که کامل به عمق این شخصیت ها اشاره ای نشده است البته باید بگوییم که نویسنده رمان ملت عشق کاملا شخصی میباشد و علاقه ای به اینگونه موضوع داشته است .

با اینکه الا شخصیت اصلی این کتاب است اما بعد از مدتی شرح حال،الا کاملا از داستان بیرون میرود و این موضوع جذابیتی ندارد زیرا مخاطب با الا همسفر میشود و در بین راه به طوری او را گم میکند و این شخصیت بیرون میرود.

اینکه نویسنده چگونه این رمان را کامل کرده است یک موضوع شخصی است اما وقتی یک رخداد یا اتفاقی را بیان میکند باید بتواند روایتی جذاب از این موضوع را پیدا کند مثلا پژهشگری میگوید عشقی بین کیمیا و شمس وجود داشته اما در ملت عشق اینگونه بیان نشده است و شمس کاملا فردی است که از نظر چشم کیمیا کاملا بی توجه میباشد.

نویسنده میتواند داستان واقعی را از نظر تخیل خود تغییر دهد اما باید توجه کند که ایا واقعیت تنها در این رمان برداشت شده یا بیشتر این داستان تخیلی است.

اما افرادی میگویند که الیف شافاک از مستندات و منبع های معتبر توانسته این کتاب را بنویسد و شرح حال شمس و مولوی به گونه ای به واقعیت بپیوندد به نظر میرسد که شافاک فقط به یک تیکه از زندگی شمس و مولوی به طور واقعی نوشته است و بقیه داستان به نوعی تخیلی میباشد.

البته این که در یک کتاب دو داستان متفاوت را به هم ربط بدهد کار خیلی جذابی است که الیف شافاک از این مورد در داستان خود استفاده کرده است و جذابیت به حدی میباشد که مخاطب زیادی این کتاب را دنبال میکنند.

در رمان ملت عشق حدودا میتوان گفت 20 راوی وجود دارد که هر کدام از ان ها اتفاق هایی که افتاده را بیان میکنند.

چرا این کتاب را باید بیش از دوبار خواند؟

همه ی ما دوست داریم کمی شاد بودن در زندگی را احساس کنیم اما نمیدانیم چگونه و شاید اخر این خوشحالیمان یک غم بسیار بزرگ باشد یا زمانی مانند کودکی میشویم که دوساعت فقط مشغول بازی با عروسکش است و تصادفی و در یک لحظه عروسک او خراب میشود کودک دیگر مثل قبل خوشحال نیست.اما میتواند با یک عروسک جدید خوشحالی قبل را برگرداند پس انسان ها هم میتوانند در زندگی خود خوشحالی را به خودشان هدیه بدهند در هرزمان ممکنی میتواند این اتفاق بیوفتد.

کتاب ملت عشق هم شیرینی همین رابطه را دارد شاید کمی غمین باشد اما در اخر کتاب به عشق و محبت در زندگی اشاره کرده است.

موضوع اصلی کتاب خود ازادی و رهایی از زندگی میباشد این که اکثر ما انسان ها دنبال عشق و محبت هستیم اما گاهی اوقات وشاید همیشه این عشق تبدیل به نفرت بشود ولی اگر خودمان را رها کنیم و پله پله زندگی خود را تغییر دهیم شاید این اتفاق پیش نیاید و و نتواند باعث آزار ما بشود بعضی اوقات ما کسانی را ازاد میکنیم که به نفع خودمان است و باعث ازادی خودمان میشود و گاهی اوقات خود را به قدری در زندگی رها میکنیم که بتوانیم فقط یک لحظه در زندگی خوش باشیم اما باید عشق و محبت در زندگی باشد تا دلخوشی ما انسان ها چند برابر شود و امید به زندگی بالا باشد.

دانلود  pdf کتاب ملت عشق

جهت دانلود کتاب ملت عشق میتوانید از طریق لینک زیر اقدام کنید

دانلود

ارسال یک دیدگاه

دو × 5 =