حل تکنیکی شیمی کنکور

حل تکنیکی شیمی کنکور

شیمی درسیه که به هر سمتی بچرخرید باید میفهمید که باید حتما توش موفق باشید تا بتونید به  رشته ی مورد علاقتون  برسید

توصیه ما اینه حتما بهترین اساتید ایران رو در من و تست ببینید و با هم مقایسه کنید

برای مشاهده و مقایسه اساتید شیمی برتر ایران روی عکس زیر کلیک کنید

 

– تا می‌تونید تمرین و مساله تشریحی حل کنید. برای سوال‌ها وقت بذارید، اگه قسمتی رو بلد نیستین یا فرمولی یادتون رفته برید سراغ جزوه‌تون و بگردید اون فرمول رو پیدا کنید یا اون مبحث رو دوباره بخونید! این کار خیلی بهتر از اینه که سریع برید سراغ پاسخ‌نامه! پس اول خوب فکر کنید بعد برید سراغ جزوه و در مرحله‌ی آخر، پاسخنامه رو به دقت بررسی کنید!

– به هیچ‌وجه برای حل مساله‌ها از ماشین حساب استفاده نکنید. باید انقدر راه‌حل‌های ریاضی رو انجام بدین که سرعت و دقتتون بالا بره و بتونید خودتون جواب آخر رو پیدا کنید.

– تناسب یا استوکیومتری؟ درسته که تناسب سریع‌تر شما رو به جواب می‌رسونه اما روش استوکیومتری ردخور نداره و ۹۰ درصد مساله‌ها با استوکیومتری راحت‌ حل می‌شه. اما مساله‌های مربوط به اسید و باز و محلول‌ها رو می‌تونید با تناسب حل کنید.

– برای حل خیلی از مساله‌ها به نوشتن واکنش شیمیایی و موازنه کردن نیاز دارید پس روی این دو تا موضوع حسابی کار کنید که هیچ سوالی رو از دست ندین! (یه نکته‌ی مهم درباره‌ی موازنه‌ی واکنش‌های شیمیایی هم اینه که بهتره موازنه‌ی اکسیژن و هیدروژن رو بذارید آخرین مرحله انجام بدین چون این دو تا عنصر توی اکثر ترکیب‌ها هستن و ممکنه حسابی گیجتون کنن!)
خلاصه این‌که شاید شیمی خوندن کلی نکته‌ی ریز و درشت دیگه هم داشته باشه (که می‌تونید توی کامنت‌ها روش‌هاتون رو بنویسید) اما همین چند تا نکته هم می‌تونه جهت حرکت و مسیر درست رو بهتون نشون بده! پس بهتره وقت رو تلف نکنید و شیرجه بزنید تو دل کتاب شیمی‌تون! چه‌طوره؟
ما که رفتیم شیرجه بزنیم!

 

– جدول تناوبی توی شیمی مثل گوشت توی آبگوشته!
همون‌قدر حساس و مهم و حیاتی و البته خوشمزه! اینه که بهتره همون اول کار یه جدول تناوبی بزرگ بچسبونید به در یا دیوار اتاقتون تا چشمتون به دیدنش عادت کنه و جای تک‌تکشون رو حفظ حفظ بشید! به‌خصوص عناصر تناوب چهارم که روی تخم چشم ما جا دارن و حسابی سوال‌خیزن!(یعنی از عدد اتمی ۱۹ تا ۳۶)

-اگه بپرسید کدوم مباحث رو بیشتر بخونیم؟ ما می‌گیم همه رو! اما از اسید و باز، الکتروشیمی، ساختار لوییس، مساله‌های استوکیومتری و ترکیبات کووالانسی به هیچ‌وجه نگذرید که خیلی ناراحت می‌شیم. این مباحث جون می‌ده برای سوال طرح کردن و خیلی مورد علاقه‌ی طراحان سوال عزیزه (جا داره از همین جا بهشون خسته‌نباشید بگیم واقعا!!!) بنابراین فقط کافیه یه نگاه به تست‌های سال‌های قبل بندازین تا متوجه بشین این مباحث چقدر مهم و حیاتیه!

– حالا اگه بپرسید کدوم مباحث رو حذف کنیم؟ باید بگیم هیچ مبحثی رو! اگه بگید حتی یه خط؟ می‌گیم نه راه نداره! به‌خصوص واکنش و موازنه رو که پیش‌نیاز خیلی از مساله‌هاست. یعنی ممکنه مستقیم از این مباحث سوال نیاد اما برای خیلی از مساله‌های دیگه تا واکنش رو ننویسید و موازنه نکنید، نمی‌تونید حلش کنید!

 

بهتره حالا دور هم جمع بشیم و تو کامنتا اعلام کنید که چقدر زمان میذارید برای حل هر تست شیمی البته مسائلش

 

No Responses/5
Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on linkedin
لینکدین
Share on whatsapp
واتس آپ
Share on print
پرینت

ارسال یک دیدگاه

شما هم جزو خانواده بزرگ من و تست باشید.

ثبت نام